У цьому уроці ми познайомимося з основами написання PHP коду та коментарями.
1.1 PHP теги, їх різновид та відмінності
Як і у випадку з HTML тегами, у них є тег, що відкривається та закривається. Вказує де починається і закінчується PHP код.
Стандартний варіант запису:
<?php // code variant 1 ?>
та короткий запис:
<? // code variant 2 ?>
Загальна рекомендація звучить так – завжди використовуйте тільки перший варіант, т.к. не всі веб-сервери здатні прочитати другий.
На моїй практиці, в комерційній розробці не використовувався веб-сервер, що не підтримує короткий запис, і саме тому я вважаю, що краще писати в більш короткій формі (варiант 2).
У деяких випадках можна не закривати php тег, це не вважається помилкою.
1.2 Коментарі
Все, що знаходиться в коментарях, не буде виконано PHP інтерпретатором.
Коментарі допомагають швидше зрозуміти деякі ділянки коду, або чому використовується саме це число в PHP коді. Якщо більшість із вас знає, що число Пі = 3.14, то його i не потрібно додатково описувати в коментарях, це відома константа.
Коментарі бувають 3 типів:
// 1. Однорядковий коментар # 2. Однорядковий коментар /* * 3. Це * багаторядковий * коментар */
Багаторядковим коментарем також можна приховати непотрібну ділянку коду. Коментарі підсвічуються іншим кольором у вашому редакторі.
Цікавий факт: Якщо ви використовуєте HTML коментар, то у вихідному коді сторінці він відобразиться, а якщо використовувати PHP коментар – його ніхто не побачить, окрім розробника. Пов’язано це з тим, що PHP інтерпретатор пропускає такий код.
Намагайтеся писати код без коментарiв, наприклад, зрозуміла назва змінної не вимагає додаткових PHP коментарів.